Ara Chloroptera


Szanowni Państwo.
Hodowlą papug zajmujemy się od kilku lat. Na początku były to mniejsze papugi, a z czasem zaczęły pojawiać się te "większe". Nasza hodowla stale się powiększa. Obcowanie z papugami sprawia nam niezykłą radość z każdym dniem nabieramy nowych doświadczeń, uczymy się czegoś nowego o tych niezwykle inteligentnych istotach... Z poważaniem...
Justyna Błachowicz


Wszystkie nasze ptaki są pod stałym nadzorem weterynaryjnym.

Służymy pomocą pod numerem stacjonarnym:
034 36359 71
lub komórkowym: +48 607 951 416
a także pod adresem e-mail: biuro@hodowlapapug.pl


Ara Chloroptera


Ara Chloroptera - Ara Zielonoskrzydła

Ara zielonoskrzydła, kojarzona bardziej pod nazwą Ara chloroptera, to jeden z większych gatunków ptaków z rodziny papugowatych, mierzy do 90 cm. Podobnie jak u Ary żółtoskrzydłej w ubarwieniu dominuje kolor czerwono – niebieski, różnice stanowią zielone pokrywy skrzydeł  (u macao są żółte). Obszar bez piór na części twarzowej jest biały porośnięty czerwonymi piórkami. Górna część ogona jest czerwona, natomiast dolna niebieska. Dziób u ptaka jest biało- czarny, tęczówki brązowe, nogi szare. Żyje około 70 lat.

Występowanie: Panama, Kolumbia, Wenezuela, Gujana, Boliwia, Paragwaj, Argentyna.

Zwyczaje: W środowisku naturalnym można spotkać je w parach, małych grupach lub stadach. Podczas lotu towarzyszy im charakterystyczny krzyk. Często można je zobaczyć na żerowiskach z Arami araraunami i Arami macao. Choć żyją w stadach są monogamiczne. Papugi te są destrukcyjne, dlatego w hodowli powinny mieć zapewnione duże ilości świeżych gałęzi, dzięki którym nie będą się nudzić.

Żywienie: Rożnego rodzaju owoce (włącznie z owocami niektórych palm), nasiona, kwiaty, warzywa, nie pogardzą również niektórymi owadami i ich larwami. Na wolności spożywają glinkę, która pomaga im w procesie trawienia. W warunkach hodowlanych podajemy jedzenie wzbogacone w składniki mineralne, oraz witaminy (zwłaszcza B i D).Dietę ich możemy wzbogacić o suszone krewetki, jajka, biszkopty.

Rozmnażanie: Okres lęgowy trwa od kwietnia do czerwca.

Papugi podczas okresu rozrodczego stają się bardziej agresywne i poddenerwowane. Dojrzałość płciową osiągają w wieku 3 lat.Samica składa od 2 do 4 jaj, wyłącznie ona wysiaduje je przez okres 25-28 dni. Ary opuszczają gniazdo około 13 tygodnia życia, jednak są jeszcze dokarmiane przez rodziców.Istotą sprawą podczas inkubacji jaj jest wilgotność powietrza, która powinna wynosić około 85%.