Firma Just-And Andrzej Błachowicz

jest przedstawicielem renomowanych firm produkujących najwyższej jakości produkty przeznaczone do hodowli ptaków.

Czytaj więcej

NEKTON - S 75 g

ID produktu: 1849
Cena brutto: 35,00  zł
Dostępność:
dostępny
Czas realizacji:
Wysyłka w 24 godziny
Waga produktu:
0.1 kg
Nekton - S
Dodatek multiwitaminowy dla ptaków ozdobnych, wzbogacony aminokwasami i mikroelementami.

Multiwitaminowy dodatek dla ptaków. Zawiera 13 witamin, 18 aminokwasów w formie L., liczne składniki mineralne i pierwiastki śladowe. Stosowany od lat z sukcesami przez hodowców ptaków oraz ogrody zoologiczne. Pokazuje swoją wartość podczas pierzenia, przesadzania w klatkach (wolierach), podczas zachorowań i leczenia. Poprawia również odporność na choroby.

NEKTON-S pokrywa zapotrzebowanie ptaków w witaminy.

Aminokwasy. Białko jest "organicznym materiałem budulcowym" w organizmie. Obok węglowodanów, tłuszczy, witamin, składników mineralnych i wody, białko jest decydującym składnikiem pokarmowym dla organizmu. Białko jest zasadniczo ważne jako źródło aminokwasów, z których organizm buduje swoje własne białka strukturalne i funkcjonalne. Białko jest hydrolizowane i rozkładane do aminokwasów w przewodzie pokarmowym, a następnie wchłaniane i wykorzystane przez organizm według jego potrzeb. Białka powstają z jednego lub więcej łańcuchów tworzonych przez 23 aminokwasy. Objawem niedoborów białka u ptaków dorosłych jest słaba kondycja oraz upierzenie.

Zasadnicze aminokwasy w ilości 18 zawarte w preparacie NEKTON-S w formie naturalnej L, łatwe w przyswajaniu dostarczają organizmowi wystarczającą ilość "materiału budulcowego".

Minerały i pierwiastki śladowe. Każdy hodowca wie, że życie nie może istnieć bez składników nieorganicznych. Składniki mineralne są niezbędne dla rozwoju układu kostnego. Uczestniczą w regulacji przemian ustrojowych i służą w utrzymaniu i regulacji systemu koloidalnego. Niektóre minerały sa składnikami aktywatorów enzymów oraz innych biologicznych składników lub systemów, np. jod i żelazo w hemoglobinie. Zawartość składników mineralnych i witamin podana w 1000 gramach: patrz naklejka

Dozowanie:
Załączona w słoiczku łyżeczka - miarka odmierza 1 gram preparatu. Taką ilość rozpuszczamy w 250 ml wody, lub w 100 g miękkiego pokarmu.
W przypadku jednego lub pary ptaków, należy zrobić igłą małą dziurkę w aluminiowym sreberku i wsypać odrobinę do wody pitnej lub miękkiej karmy.

W sytuacjach stresowych (przesadzanie, podróże, wystawy, sprzedaż - kupno, choroby) można stosować podwójne dawki bez zagrożeń dla ptaków. Sugerujemy wspólne używanie preparatów NEKTON-S oraz NEKTON-E dla zwiększenia sukcesów hodowlanych.
W trakcie używania pokarmów bogatych w białko należy przestrzegać higieny dawkowania preparatu NEKTON-S. Zmieniać wodę pitną codziennie po oczyszczeniu (umyciu) poidła.

Opakowanie 75 g.